Renovácia a čistenie suchým ľadom starých zhrdzavených plotov

Vo firme IB Rein ponúkame množstvo služieb zameraných na čistenie a renováciu zhrdzavených plotov. Jednou z alternatív je pieskovanie. Pieskovanie má však ale jednu veľkú nevýhodu a to takú, že toto čistenie zo sebou prináša veľa druhotného znečistenia vo forme piesku. Pieskovanie je vo svojej podstate zhadzovanie špiny tlakom a nárazmi jemnej pieskovej drte, ktorá sa rozptyľuje do okolia. Takže následne po tomto čistení musí prísť ďalšie čistenie okolia.
Druhou alternatívou je čistenie vodným lúčom za pomoci vysokovýkonných profesionálnych strojov, ktoré pracujú na báze vody a tlaku. Tlakom ktorý dokážu tieto stroje vytvoriť, takzvane zmývajú nechcenú špinu z povrchu, avšak táto metóda taktiež nie je vhodná v hocijakom prostredí, ale najlepšie len v exteriéry, nakoľko voda je potom všade. Vodu vieme dodatočne odsať, ale svoje škody už nejaké napáchať môže.

Treťou možnosťou a zároveň aj najlepšou z hľadiska negatív a použiteľnosti na akýchkoľvek miestach je tryskanie suchým ľadom. Je to čistenie, ktoré menej finančne náročné, ako nejaká výmena starého za nové. Rovnako je to aj jednou z ekologických spôsobov čistenia počas ktorého sa nepoužíva žiadna chémia. Toto čistenie je dokonca tak efektívne, že dokážete ním vyčistiť všetko aj na tých ťažko dostupných miestach a zároveň je to veľmi šetrné k samotnému čistenému povrchu. Rovnako je vhodné na odstraňovanie rôznych kontaminantov.

Ako funguje tryskanie suchým ľadom?
Toto čistenie využíva obrovskú silu a tlak v súčinnosti stroja a kompresora a vďaka vysokej rýchlosti a tlaku peliet porušuje väzby medzi podkladom a nečistotou. Laicky povedané odliepa z povrchu to, čo tam nemá čo hľadať! Pelety sa udržujú v -79 °C a sú použiteľné maximálne 48 hod po vyrobení.  Po náraze peliet na povrch dochádza k sublimácii, a teda sa zmenia na plynné skupenstvo, ktoré už nie je nijak potrebné odstraňovať, pretože sa jednoducho vyparí. Ostáva už len samotná „zhodená“ špina z očisteného povrchu, ktorá je asi v takom množstve ako keď upratujete doma. Teda nič hrozného. Týmto spôsobom sa dá odstrániť takmer úplne všetko. Svoje využitie si vie nájsť v priemyselnej sfére, kde sa dá takto vyčistiť akýkoľvek stroj, či linka a nie je nutné ju ani nijak odstavovať, či rozoberať. Pelety sa totiž dostanú tak povediac aj za roh.

A čo so starým náterom a hrdzou?
Rovnako je to účinné čistenie aj na tieto druhy. Nie je potrebné náter zhadzovať karbobrúskou alebo niečím obdobným. V priebehu chvíľky vás vieme zbaviť starého náteru a hrdze a vy sa môžete následne hneď pustiť na natieranie novou farbou a starý plot máte ako nový.

Len pre ilustráciu...


Naše služby sú situované na Západné Slovensko a neše pobočky nájdete v Bratislave, Malackách, Nových Zámkoch, Nitre, Trenčíne, Žiline, Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Brezno, Poprad, Ružomberok, Čadca.

V prípade potreby nás neváhajte kontaktovať.