Priemyselné čistenie suchým ľadom liniek tlakového liatia od oleja

V priemyselných halách a priestoroch sa môžete samozrejme stretnúť s rôznym druhom nečistôt. Škvrny spôsobené olejom, šmuhy od pneumatík, znečistenie od cementu, či asfaltu, zaschnuté lepidlá, či farby na dlážke. Toto všetko môže byť veľakrát dosť ťažký oriešok pre čistenie a obzvlášť bez drahých dostupných profesionálnych strojov. My vo firme IB Rein sa čisteniu takéhoto druhu venujeme už viac ako 25 rokov a preto Vám vieme ponúknuť rôzne alternatívy efektívneho čistenia, či takisto rôzne profesionálne stroje máme k dispozícii, či už na predaj alebo zapožičanie.Jednou z alternatív ako vyčistiť aj tú najhoršiu špinu bez toho, aby Ste museli nebodaj vymieňať podlahu je čistenie respektíve otryskávanie suchým ľadom. Je to ekologická forma čistenia, ktorá má nespočetne veľa výhod. Je to ekologický spôsob čistenia, pri ktorom nepoužijeme ani kvapku nejakej agresívnej chémie. Je to samozrejme aj menej finančne náročný proces ako výmena podlahy, či odstavenie liniek na niekoľko dní, kým by prebehlo samotné hĺbkové ručné čistenie. Čistenie sa uskutočňuje dostatočne výkonným kompresorom, profesionálnym strojom uspôsobenému na tento druh čistenia a zamrazených peliet suchého ľadu, ktoré majú -79°C. Tieto pelety sa vyrábajú tesne pred používaním, nakoľko ich životnosť je veľmi krátka, a to len 48 hodín od výroby. Potom strácajú svoju funkciu a je takto vyrobený ľad pre nás absolútne bezcenný.

Vďaka stroju, ktorý je na toto čistenie vhodný a kompresoru je pri čistení vytváraný dostatočne silný tlak, a tým tlakom a tiež sublimáciou, ktorá znásobí o 800x objem peliet pri dopade, tak tieto pelety jednoducho špinu zhodia z otryskávaného povrchu. Preto je aj čistenie suchým ľadom vhodný aj tam kde je zhoršená dostupnosť a teda nie je napríklad potrebné na niekoľko dní odstavovať linky, ale stačí nám chvíľa a pelety odstránia špinu aj „za rohom“ bez toho, aby sa to muselo rozoberať. Dá sa ním čistiť aj tlakové liatie od oleja.

Ďalším dôvodom prečo je táto služba naozaj širokospektrálna je ten, že pri čistení nečistôt nevzniká žiaden druhotný produkt, ako je tomu napríklad pri tryskaní vodným lúčom, kde vám vytryskaná voda môže spôsobiť potopu. Pri tryskaní suchým ľadom sa odštiepi akurát nečistota, ale pelety sa po dopade na povrch premenia na plyn a preto sa jednoducho len vyparia. Preto je toto čistenie vhodné vykonávať aj v exteriéri aj v interiéri. Pretože zhodená špina sa následne len povysáva zo zeme.

Naše práce vykonávame v nasledujúcich lokalitách:
Bratislava, Malacky, Senica, Myjava, Pezinok, Senec, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Nitra, Komárno, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Košice, Michalovce, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Levice, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Čadca, Rimavská Sobota, Hlohovec, Skalica, Zlaté Moravce, Banská Štiavnica, Piešťany,...

V prípade potreby nás neváhajte kontaktovať.