Prečo odporúčame čistenie suchým ľadom?

PREČO ODPORÚČAME ČISTENIE SUCHÝM ĽADOM?

Čo si možno pod označením suchý ľad predstaviť, ktoré zariadenia pracujú na jeho princípe a aké benefity sa spájajú s jeho použitím? Odhaľte spolu s nami inovatívnu metódu, ktorá sa radí v oblasti čistenia k trendom poslednej doby. Firma IB REIN ponúka tryskanie suchým ľadom ako jedinečnú metódu na čistenie bez abrazív a čistenia bez vody. Ponúkame precíznu prácu, zameranú na odstránenie hrdze, farby, korózie, mastnoty a oleja. Sme rodinne založená spoločnosť, ktorá zameriava svoju činnosť na maximálny detail pri práci. V našich radoch nájdete robustnú čistiacu techniku a kvalifikovanú pracovnú silu. Portfólio je rozšírené o vysokotlakové čistenie vodou a abrazívne pieskovanieAko suchý ľad funguje a aké vám prinesie výhody?
Dôležitú úlohu v procese vzniku suchého ľadu zohráva peletizér, v ktorom sa oxid uhličitý mení na drobné pelety s veľkosťou približne tri milimetre. Tieto pelety sú v čistiacom procese poháňané stlačeným vzduchom a vďaka svojim minimálnym rozmerom tak nemajú problém s prístupom aj do tých najmenších zákutí konkrétnych strojov, čo je zárukou ich dokonalej čistoty. Čistenie suchým ľadom teda využíva kinetickú energiu, prostredníctvom ktorej pelety s teplotou mínus 79 stupňov Celzia dopadajú na podklad približne v rýchlosti 150 m za sekundu a následne na ňom rozpúšťajú aj odolnejšiu špinu.

V momente dopadu navyše pelety dostávajú plynnú formu a sú tak schopné pokryť aj plochu väčších rozmerov, čo značí, že otryskávanie suchým ľadom sa dá využívať aj pri čistení veľkých priemyselných strojov. Pritom nehrozí, že by táto moderná technológia pracovné stroje akýmkoľvek spôsobom poškodila a je aplikovateľná aj v prípade povrchov z citlivejšieho a poddajnejšieho materiálu. Odporúčaná je tiež z dôvodu, že po nej v prístroji nezostávajú pozostatky čistenia, ktoré by ste následne museli komplikovaným spôsobom odstraňovať. Pelety totiž po absolvovaní svojej pracovnej náplne dostávajú opäť podobu oxidu uhličitého a nezanášajú tak zariadenia vodou respektíve vlhkosťou.

Služba s univerzálnym využitím
Suchý ľad je maximálne efektívnym a nadmieru všestranným čistiacim riešením pre povrchy z rôznych materiálov, či už ide o drevo, rozličné kovy alebo otryskávanie betónu. Pod jeho vplyvom možno účinne odstraňovať hrdzu, vodný kameň, neželané nápisy vo forme grafitov na verejných budovách, sadzu, pozostatky po farbách aj náteroch či špinu, ktorá už od momentu svojho vzniku stihla zatvrdnúť a alternatívne metódy čistenia ju nedokážu vyčistiť bez toho, že by poškodili povrch daného zariadenia. Na záver by sme chceli vyzdvihnúť, že pri čistení suchým ľadom sa kladie ohľad na životné prostredie, ktoré zariadenia pracujúce na tomto princípe žiadnym spôsobom nepoškodzujú.

Naše práce vykonávame v nasledujúcich lokalitách:
Bratislava, Malacky, Senica, Myjava, Pezinok, Senec, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Nitra, Komárno, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Košice, Michalovce, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Levice, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Čadca, Rimavská Sobota, Hlohovec, Skalica, Zlaté Moravce, Banská Štiavnica, Piešťany,...
 
 
Ak máte záujem o naše služby alebo si neviete rady pri čistení, tak nás neváhajte kontaktovať.