Posledná záchrana? Suchý ľad...

Minule som len tak sedela na terase a popíjala kávičku a zapozerala som sa na kovové zábradlie, ktoré pod vplyvom počasia začalo chytať hrdzu. Samozrejme myšlienka vymeniť staré za nové ma bohvieako nenadchla. Vedela som však, že existuje služba otryskávanie suchým ľadom, ktorá dokáže takzvane zrenovovať drevené trámy, kovové zábradlia, „či zhodiť“ starý náter tak, aby pôvodné sa nemuseli strhávať a vymieňať. Venujeme sa tomu vo firme IB REIN.A špina šla do hája...
Otryskávanie suchým ľadom funguje na báze roztrieštenia špinavej vrstvy. A keďže pri tejto službe nevzniká žiaden druhotný produkt, ako voda napríklad a vďaka svojej sile dokáže strhnúť aj tú najkomplikovanejšiu špinu a zároveň vie byť šetrná k povrchu je ideálna aj pre tých najnáročnejších.
 
Teplotný šok!
Pelety zo suchého ľadu sú zmrazené na -79C°, vďaka čomu prichádza k termálnemu šoku, ktorý má za príčinu narušenie väzieb medzi podkladom a vrstvou nečistoty. Vďaka výkonnému stroju majú pelety vysokú rýchlosť a tlak, čím sa odstráni nečistota z povrchu. Po aplikovaní suchého ľadu sublimuje na plynné skupenstvo a z povrchu sa len „odlupujú“ zamrznuté špinavé čiastočky.
 
Je možné ísť aj za roh?
Táto metóda je úplne neškodná a zároveň i ekologická. Je možné ju používať aj za chodu, bez zložitej demontáže, či odstávky rôznych strojov. A taktiež umožňuje efektívne čistenie aj na ťažko prístupných častiach, dostanú sa do každého kútu, či záhybu.
 
Čo všetko sa dá?
Po takto vykonanej práci je dobré to prípadne naimpregnovať, či pretrieť iným ochranným náterom vhodným na daný povrch, aby sme predĺžili životnosť, prípadne prinavrátili stratený vzhľad. Metóda je vhodná na odstraňovanie rôznych kontaminantov, ako napríklad rôzne usadeniny, lepidlá, karbónové usadeniny, mastnota, prach, bitúmeny, farby a pod.

Máte záujem o naše služby? Neváhajte nás kontaktovať.
Vedeli ste, že realizujeme aj čistenie podláh a povrchov? Viac nájdete na www.perfektnépodlahy.sk