Čistenie priemyselných strojov suchým ľadom

AKO NA ČISTENIE PRIEMYSELNÝCH STROJOV SUCHÝM ĽADOM?

Priemyselné stroje by ste nemali čistiť ľubovoľným spôsobom, ale špeciálnou metódou, ktorá je pre ich čistenie vhodná. Perfektným príkladom je využitie suchého ľadu, ktorého funkcie a pôsobenie vám v nasledujúcich riadkoch priblížime. Firma IB REIN zameriava svoju činnosť na ekologické tryskanie suchým ľadom. Metóda je maximálne precízna pri čistení priemyselných strojov. Mastnota a silné znečistenie odstraňujeme bez používania abrazív a vody. Naša firma ponúka skutočnú kvalitu, flexibilitu a maximálne precíznu prácu. Charakteristika otryskávania zmrazenými peletami a jeho aplikácia v praxi
Môže ísť o priemyselné stroje využívané v rozličných oblastiach hospodárstva za účelom produkcie širokého spektra výrobkov, počas ktorej sa často stávajú obeťou olejov a mastných látok. Otryskávanie suchým ľadom je schopné veľmi rýchlo zbaviť stroje podobného znečistenia a pritom nemusí používať žiadne čistiace prostriedky ani chemické prípravky, ktoré by prístroj mohli poškodiť a zanechať na ňom trvalé stopy, čo by v budúcnosti malo negatívny vplyv na životnosť celého zariadenia.

Naproti tomu čistenie suchým ľadom zvláda efektívne, bleskovo a hlavne šetrne odmastňovať rôznorodé priemyselné stroje, vrátane zariadení veľkých rozmerov. Hodí sa taktiež pre vyčistenie elektromotorov a iných elektronických prístrojov, ktoré by poškodila vlhkosť a preto sa v ich prípade nemožno spoliehať na čistenie vodou, pieskom alebo iným abrazívnym médiom. Pelety vytvárané zo suchého ľadu sa naproti tomu menia na plyn v momente kontaktu s čisteným prístrojom, na ktorom po nich teda nezostáva absolútne žiadna stopa po vlhkosti.

Ktoré stroje možno čistiť suchým ľadom
Vzhľadom na všestranné použitie tejto pokrokovej technológie neprekvapí, že otryskávanie je preferovanou metódou v početných priemyselných sektoroch s potrebou čistenia rôznych strojov, elektrických dielov, priemyselných lisov, hydraulických prípadne plniacich zariadení, dopravných vozíkov alebo výrobných liniek.

Je tak plne k dispozícii pre potreby potravinárskeho, energetického, oceliarskeho, farmaceutického, kozmetického aj potravinového priemyslu. Suchý ľad v prípade potreby v neposlednom rade možno použiť na otryskávanie dreva, čo môže byť praktické nielen v rámci drevárskeho priemyslu, ale napríklad aj pri produkcii papiera. Pri otryskávaní je samozrejmosťou branie ohľadu na životné prostredie, vďaka čomu predstavuje jeden z ojedinelých ekologických čistiacich procesov dostupných v dnešnej dobe.

Naše práce vykonávame v nasledujúcich lokalitách:
Bratislava, Malacky, Senica, Myjava, Pezinok, Senec, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Nitra, Komárno, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Košice, Michalovce, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Levice, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Čadca, Rimavská Sobota, Hlohovec, Skalica, Zlaté Moravce, Banská Štiavnica, Piešťany,...
 
 
Ak máte záujem o naše služby alebo si neviete rady pri čistení, tak nás neváhajte kontaktovať.